Най-добрата страна на отглеждането на грозде

и от стара дървесина. По принцип формирането на нови рамена и кордони става бавно на етапи, защото по-късите кордони по-добре се гарнират и по-лесно се поддържат.

В началото на ноември обикновено вече са обрани късно зреещите десертни и винени сортове. При по-топли есенни дни може да се изчака, за да се натрупат повече захари, но за да се предпази реколтата от загуба при промяната на времето, често се налага по-рано да се приключи беритбата.

Важно е да се знае, че последния етап от ферментацията е преобразуване в оцетна киселина, като процесът не може да се обърне.

Освен навесни култиватори, могат да се използват още и разрохквачи, плоскорези, дискови брани, фрези с вертикални и хоризонтални валове и различни видове отклоняващи се секции.

Резитба на отслабнали и занемарени лози, подмладяване на стари лози

Както казахме, предимството на плоскорезните работни органи е, че защитават почвата от водна и ветрова ерозия и с тях се постига равнинност на междуредията в напречна посока.

В райони, където лозите не се загрибват, се прави оран късно наесен или в началото на зимата. С това се цели запазване на повече влага от есенно-зимните валежи, унищожаване на плевелите, подобряване на аерацията на почвата.

Съществуват два начина за присаждане на зелено – обикновена копулация и на разцеп.

Много важно е, когато работите по присаждане на лозите, да правите гладки отрези.

На първо място, важно е да се знае кога е времето за резитба.

Органичните торове се използват есента. Причината е по-лесното разлагане на органичните вещества през зимата и по-бързото им усвояване лозя от растенията.

ПРОДУКТИ Електрическа оградна мрежа Импулсни генератори Фотоволтаични системи Въже за ограда Оградна лента Поцинкована тел Изолатори Врати Конектори Колчета Кабели Заземяване Натягащи елементи Тестери Аксесоари

Подрязването на третата година включва два варианта – къса резитба за високостъблените сортове, дълга – за останалите.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Най-добрата страна на отглеждането на грозде”

Leave a Reply

Gravatar